Michal Pavlíček a Trio (Čombeband)

Desítky let znají příznivci nejkvalitnější domácí rockové hudby Michala Pavlíčka coby vrcholného kytarového virtuóza. Rovnocenou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní.

Upozornil na sebe už během 70. let jako podstatný člen amatérské , ale velmi zdatné skupiny Expanze. Záhy pak přešel do profesionálního tábora ke kapele Bohemia. A z následného setkání s Michalem Kocábem vznikl před závěrem dekády zásadní Pražský výběr. V něm se Pavlíček ve větší míře začal prosazovat jako skladatel a aranžér. Souběžně tvořil páteř skvělého tria Horký dech Jany Koubkové a nasbírané hráčské a autorské zkušenosti rozvinul ve Stromboli s Bárou Basikovou, pro leckoho snad vůbec neoriginálnější skupiny české rockové historie. Následovaly projekty BSP (pro sólistu skupiny Kamila Střihavku napsal velehit Země vzdálená, zdaleka přesahující dobu svého vzniku), brilantní instrumentální ansámbl Big Heads, v posledních letech pak Trio (nyní jako Čombeband), anebo hvězdná sestava Supergroup. Zásadní podíl měl na ceněných albech Zuzany Michnové (Rány) a Moniky Načevy (Možnosti tu sou, Mami). Spolupracoval s významnými hudebníky i jiných žánrových oblastí (Richard Muller, Jiří Stivín, Miroslav Vitouš). Napsal hudbu ke třiadvaceti divadelním představením, několika baletům, féériím Laterny magiky, k televizním inscenacím a seriálům (celkem čtyřicet titulů, i zahraničních, např. série BBC Červený bedrník, Merlin IV), i k několika celovečerním filmům např. Odcházení Václava Havla. Prosadil se na poli muzikálů, především úspěšným Excaliburem.

Jeho jméno figuruje na více než sedmdesáti CD a DVD, hudbu řady z nich kompletně vytvořil. Byl ústřední postavou přes deset let vysílaného hudebního pořadu ČT Na Kloboučku. Je držitelem zlatých i platinových desek a také dvou cen Anděl. Především je ale maximálně tvořivou osobností, neustále hledající nové cesty výrazu.

Pestrý repertoár Čombebandu pochází přirozeně z Pavlíčkovy dílny. Jak sám říká, jde o skladby „rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené a provokativní“.

Michal Pavlíček stojí v čele formace, jíž říká Čombeband (pod přezdívkou podle někdejšího konžského separatisty Tshombeho jej znají především muzikanti). Bubeníkem je ultra-technik Miloš Meier (Drumming Syndrome, Dymytry), baskytaristou elastický Martin Ivan (Mother´s Funkers, Precedens), na jejichž mladistvou energii kapelník vsadil už před několika lety. Trojici podle časových možností rozšiřuje klávesista Michal Nejtek (Koller Band, Agon Orchestra), absolvent kompozice na Hudební akademii a frekventovaný autor soudobé vážné hudby.


Michal Pavlíček
kytara, zpěv
 

Miloš Meier
bicí
 

Martin "Maťo" Ivan
basová kytara
 

Michal Nejtek
klávesy
 
Více informací na: www.michalpavlicek.com

Michal Pavlíček ml.

+420 774 457 580 michal@rocking.cz
Vytvořeno službou Webnode