Stroy

Stroy je českým průkopníkem stylu progressive-grunge. V počátcích se jednalo o instrumentální duo Miloš Meier (bicí) a MIchal Skořepa (voc, gtr). Duo odehrálo pár koncertu po republice i po Evropě a Miloš, jakožto jeden z nejuznávanějších českých bubeníků rovněž vystopil několikrát na světových bubenických festivalech po boku světových es (kupříkladu La Rioja Drumming Festival ve Španělsku v r. 2011).

Hudba kapely je založena na svobodě uměleckého vyjádření a motivaci pro ostatní umělce v tom, aby u nich vždy na prvním místě bylo to, pro co mají největší vášeň bez ohledu na mainstream.

Michal (původně vystudovaný jazzový a klasický pianista) tou dobou ztvárnil role Ježíše a Jidáše v české verzi Jesus Christ Superstar po boku Kamila Střihavky. Nakonec se ještě přidal Jakob Antl (studovaný jazzový a klasický kontrabasista a bývalý člen Nightwork) a zrodil se Stroy. Stroy debutoval v r. 2014 albem Adam Reborn, ke kterému vznikl videoklip na stejnojmenný singl. Kapela rovněž zvítězila v českém kole světové soutěže GBOB a chystá se na finále v Norském Oslu na jaře roku 2015. V téže době Stroy plánuje turné po Čechách i ve světě.

Více informací na: www.stroy-band.com

Stroy

Stroy is Czech progressive-grunge band. It started as instrumental duo consisted of Miloš Meier (drums) and Michal Skořepa (Voc, gtr). Duo made a few shows in Czech and Europe and Miloš himself, as one of the technically best drummers in our country played also on his own around the world (for example La Rioja Drumming Festival in Spain in 2011). 

Their music is based on artistic freedom and motivating other people in doing what they love at the 1st place.

Michael (originally studied jazz and classical piano player) at the same time also played the role of Jesus and Judas in Czech version of Jesus Christ Superstar. Finally Jakub Antl (also jazz and classical doublebass player) came in and Stroy was born. They debuted with album Adam Reborn (2014) and made video for the same-named single. They also won czech round of GBOB world contest and will by playing at the great final in Oslo in early 2015. In 2014 Stroy is planning tours to foreing countries as well as Adam Reborn tour in their homeland.

Michal Pavlíček ml.

+420 774 457 580 michal@rocking.cz
Vytvořeno službou Webnode